19. 05. 2025 |
|
10:00 - 17:00 |
|
Dom obrtnikov |
|
Ob Grosupeljščici 1b, 1290 Grosuplje |
Kotizacija za prijavo na dogodek znaša:
Plačilo kotizacije je potrebno pred pričetkom seminarja na transakcijski račun:
Po prejemu plačila vam bomo izdali račun in po dogodku poslali potrdilo o udeležbi.
Za vsa dodatna vprašanja smo vam na voljo na e-naslovu: dogodki.grosuplje@ozs.si.
Delavci, ki delajo v kakovostnem delovnem okolju, so bolj zdravi in bolj motivirani. Posledično se pričakuje, da:
Strokovnjaki ob že omenjenih pozitivnih učinkih navajajo še izboljšane medosebne odnose med zaposlenimi, zmanjšane ravni stresa in izboljšano organizacijsko klimo. Kot glavne tri razloge, zakaj vlagati v promocijo zdravja na delovnem mestu, pa navajajo: obvladovanje stroškov za zdravstveno varstvo, povečanje produktivnosti in izboljšan ugled podjetja.
Podjetja zaradi nesreč in bolezni oziroma slabega zdravja delavcev bremenijo stroški produktivnosti, administrativni stroški in zavarovalni stroški. Med stroški produktivnosti navajajo nadomestila za plače, izgube v delovni storilnosti, motnje v delovnem procesu, poškodbe opreme in skrhan ugled podjetja, med zavarovalnimi stroški pa vpliv na zavarovalne premije.
Na poslovne rezultate vpliva tudi pozitivno ravnanja z zaposlenimi, saj to izboljša ugled podjetja in povečuje zadovoljstvo in zvestobo strank ter kupcev.
Največ koristi od promocije zdravja pri delu imajo najpomembnejši viri v podjetju, to so zaposleni. Zaradi boljšega zdravja in upadanja zdravstvenih težav se njihova duševna in telesna blaginja veča, stališče do dela pa izboljšuje. Posameznik lahko v urejenem in spodbudnem delovnem okolju ohranja in krepi svoje zdravje, dosega boljše delovne rezultate, lažje napreduje, svoje delo lažje osmisli in se skozenj razvija.
Zdrav in zadovoljen delavec se lažje spopada tudi z obremenitvami, ki jih prinašajo druge življenjske vloge (starševstvo, prijateljstvo, delo v lokalni skupnosti itd.), in ohranja dobro zdravje tudi v tretjem življenjskem obdobju. Zaposleni so v ugodnem delovnem okolju tudi bolj motivirani za delo, bolj fleksibilni, komunikacija je bolj odprta, izboljša se lojalnost do delodajalca, večja pa je tudi pripravljenost sodelovanja v podjetju.
Bolj zdravo delovno okolje pomeni tudi manj nesreč in manj bolezni, povezanih z delom, manjšo stopnjo stresa in s tem boljše razpoloženje. Posredno prihranke od promocije zdravja v organizacijah lahko pričakuje tudi podjetje oziroma država, saj se zmanjšajo potrebe po storitvah zdravstvenega sistema in izdatki za javno zdravstvo.